Wszystkie teksty zamieszczone na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich kopiowanie i wykorzystywanie osobom postronnym bez mojej uprzedniej pisemnej zgody.

sobota, 20 lipca 2013

Na tropie Marsupilami

Uwielbiam kino francuskie. Zwłaszcza komedie. Uważam, że francuscy aktorzy grają tak swobodnie i naturalnie, że w zasadzie granica między graniem a rzeczywistością zaciera się.

W zeszłym roku do kin wszedł francuski film Na tropie Marsupilami. Nie wiem, czy w Polsce w ogóle jest znana postać Marsupilami, mnie niewyraźnie majaczyła z odległej przeszłości. Gdzieś to kiedyś widziałam. Co więcej, za reżyserię tego filmu zabrał się Alain Chabat, którego bardzo lubię. Wcześniej kręcił Asterix i Obelix. Misja Kleopatra i grał tam Cezara - uwielbiam. To wszystko sprawiło, że MUSIAŁAM obejrzeć ten najnowszy film.
Zanim jednak wybrałam się do kina, film już dawno przestał być wyświetlany. I dopiero teraz niedawno nadarzyła mi się okazja, żeby go obejrzeć.

1. Dobrze, że nie byłam na tym w kinie.
2. Dobrze, że oglądałam ten film sama, a nie w towarzystwie któregoś z moich siostrzeńców (film widnieje jako familijny).
Przede wszystkim ten film (TO COŚ) jest przeraźliwie nudny. Akcja - a w zasadzie jej brak - nie może się rozkręcić. Po prostu momentami przysypiałam lub wpadałam w odrętwienie. Żarty były nieśmieszne i głupawe. Wszystko było głupawe.
Ale nie to było najgorsze.
Najgorsza była jedna scena, którą muszę Wam zdradzić, żebyście mieli wyobrażenie o tym, dlaczego ten film nie nadaje się do oglądania z dziećmi (choć doszły mnie słuchy, że telewizja tę scenę wycięła). Mianowicie dwóch głównych bohaterów zostaje zakopanych w ziemi po szyje. Wystają im tylko głowy. I nagle nie wiadomo skąd pojawia się mały pies (podobny do Idefiksa), który postanawia sobie pokopulować z jedną z tych głów. Obrzydliwe. A ta scena trwa, trwa i trwa i zdaje się nie mieć końca.
Oceniam ten film na 2/10, bo tak 20 minut przed końcem (czas trwania 1h 45 min) nawet zaczęłam się śmiać. Być może było to spowodowane tym, że jednak usilnie pragnęłam się na tej KOMEDII pośmiać, a przez ponad godzinę nie było okazji. Możliwe, że było to wymuszone i dość histeryczne. 
Teraz, gdy zobaczę, że Alain Chabat się za coś zabrał, zastanowię się dwa razy, czy to w ogóle oglądać.

poniedziałek, 1 lipca 2013

Nabytki czerwca

W czerwcu poszalałam z księgami.
Zacznę od tego, co przeczytałam (12 książek):


Kilka słów o niektórych pozycjach:

Jak upolować faceta? Po pierwsze dla pieniędzy to książka, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest dużo lepsza od Bridget Jones, której jedynymi problemami byli faceci i wybór majtek na randkę. Tu mamy zalążek romansowy (bo romansem trudno to nazwać jak na razie), humor i wątek kryminalny. Dla mnie idealnie. Dlatego oczywiście już mam drugą część do pochłonięcia. 8/10
Cisza Stefana Czernieckiego to również pozytywne zaskoczenie. Moja entuzjastyczna recenzja znajduje się TUTAJ 8/10
Whitney, którą znałem już pisałam na blogu, ale gdyby jeszcze ktoś chciał przeczytać, to jest TUTAJ 3/10
Podróże z dreszczykiem to bardzo ciekawa książka (zwłaszcza dla miłośników duchów, niewyjaśnionych zjawisk itp.), którą warto przeczytać. Mnie się podobała, chociaż kilka stwierdzeń (teoretycznie neutralnych) dotyczących Indian nie przypadło mi do gustu. Ta pozycja to takie skondensowane informacje, które powodują, że chce się więcej. Ale tego "więcej" trzeba dalej szukać na własną rękę. 7/10

W czerwcu przybyło mi 21 książek.

Egzemplarze recenzenckie:

1. 7 najciekawszych propozycji na urlop w mieście Dariusz Jędrzejewski
2. 15 rowerowych krain na aktywny urlop Dariusz Jędrzejewski
3. Tajlandia Phil Macdonald, Carl Parkes
4. Yggdrasil. Struny czasu Radosław Lewandowski
5. Joachim Grażyna Hanaf
6. Dżungla miasta Jacek Pałkiewicz
7. Whitney, którą znałem BeBe Winans
8. Wspaniałe podróże na każdą kieszeń Tadeusz Chudecki
9. Podróże z dreszczykiem Piotr Małyszko


Zakupy w Weltbildzie (przeceniali z 70 zł na 20 zł!):



10. Mitologia grecka i rzymska Katarzyna Marciniak
11. Eposy świata Karina Jarzyńska
12. Mitologia japońska Agnieszka Kozyra
13. Wielcy władcy starożytności Rafał Idzik



I inne:

14. Sand Creek 1864 Jarosław Wojtczak
15. Po drugie dla kasy Janet Evanovich
16. Jak upolować faceta? Po pierwsze dla pieniędzy Janet Evanovich
17. Zbrodnie roślin Amy Stewart
18. Bitwa pod Hastings Christopher Gravett
19. Pierwsza krucjata David Nicolle
20. Indianie. Życie, legendy i sztuka Larry J. Zimmerman
21. Ameryka A.D. 1000. Ziemia, ludzie, legendy Ron Fisher

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...